Dobodaná účtovníčka Lenka, ktorá od minulého piatku ležala v nemocnici v Káhire, vo štvrtok bohužiaľ zraneniam podľahla. V tele sa rozšírila infekcia a Lenke nebolo pomoci. Stala sa historicky druhou českou obetí terorizmu…

 

“Z Egypta prišla v noci krutá správa, naše pacientka skonala. Úprimnú sústrasť všetkým blízkym, “oznámil vo štvrtok na svojom Twitteri minister zdravotníctva Miloslav Ludvík.

“Je mi veľmi ľúto, že naša občianka podľahla v EGT zraneniam. Je strašné, keď sa človek zo zahraničia nevráti k rodine. Vyjadrujem sústrasť pozostalým, “uviedol na svojom Twitteri Lubomír Zaorálek.

Lenku dobodal útočník Abdan Rahmán, ktorý si pre útok vybral zámerne turistky. V Hurghade dobodal celkom šesť žien, dve Nemky zomreli na mieste. Ďalšie štyri ženy, vrátane Lenky, boli hospitalizované.

Lenka bola poranená na nohe a na chrbte, avšak jej stav bol stabilizovaný. V káhirskej nemocnici mala pobudnúť týždeň. V pondelok ráno sa začal pripravovať jej prevoz do Čiech.

V popoludňajších hodinách sa však situácia rapídne zmenila. Lenkin stav sa však rapídne zhoršil v pondelok v popoludňajších hodinách. Jej stav zhoršila infekcia. Do Káhiry zamieril tím českých lekárov, ale ani ten nemohol nič robiť. V stredu bola Lenka už v umelom spánku, od utorka jej podľa informácií zlyhávali orgány.

Rodina aj s lekárskym tímom sa do Čiech vrátila v stredu popoludní. Lenka sa tak stala druhou českou obeťou terorizmu. Prvou českou obeťou teroristického útoku sa stala v Berlíne žijúca Češka Naďa Čižmár pôvodom z Plzne. Tá zomrela pod kolesami kamiónu, ktorým vošiel do ľudí na vianočnom trhu 19. decembra Tunisan Anis Amri.

To, že išlo práve o mladú Češku, sa podarilo vyšetrovateľom zistiť až po troch dňoch za pomocou analýzy DNA.